luty 2022

🇺🇦 Pomoc humanitarna dla Ukrainy 🇺🇦
STOWARZYSZENIE ŚWIĘCI Z SĄSIEDZTWA włącza się w zbiórkę produktów dla Ukrainy.
Wśród najbardziej potrzebnych rzeczy, które będą przekazane do Ukrainy, jak również uchodźcom, którzy są w Polsce, znajdują się:
✔️ koce,
✔️ śpiwory,
✔️ poduszki,
✔️ kołdry,
✔️ pościel,
✔️ materace,
✔️ środki medyczne i higieniczne, pompy infuzyjne,
✔️ odzież (najlepiej nowa),
✔️ artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, ubrania, słodycze wysokokaloryczne),
✔️ artykuły spożywcze z długim terminem przydatności, itp.
⛪ Wszystkie rzeczy będziemy odbierać: ⛪
➡️ we wtorek 1 marca w salkach przy kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie w godzinach 18:00 – 18:30
➡️ w środę 2 marca w salce parafialnej przy parafii Wniebowzięcia NMP w Gostkowie w godzinach 10.00 – 10.30, 17.00-17.30 oraz 19.00-19.30.

grudzień 2020

Trochę ostatnio umilkliśmy, ale to nie znaczy, że nic się u nas nie działo! Chcemy pomóc rodzinie w potrzebie, której brakuje jednego z najważniejszych sprzętów domowych – lodówki. Udało nam się przy pomocy  Wspólnoty Słowo Życia skompletować paczkę z żywnością długotrwałą, potrzebnymi ubraniami i akcesoriami dla dzieci oraz zebrać brakujące fundusze na lodówkę. Dziękujemy! Niedługo dary trafią do rodziny.

marzec 2020r.

Kochani pracownicy służby zdrowia, dziękując Wam za Wasze poświęcenie i walkę na pierwszej linii frontu w tych trudnych dla nas czasach, pragniemy otoczyć Was naszą modlitwą, dlatego razem z Wspólnota Słowo Życia -Taizé Toruń przygotowaliśmy akcję Duchowej Adopcji Medyka (DAM).

Adoptuj bądź zgłoś się jako medyk na stronie: https://dam.diecezja-torun.pl/

marzec 2020r.

#zostańSamarytaninem

W tych niełatwych czasach chcemy pomóc jak możemy, więc razem z Wspólnota Słowo Życia -Taizé Toruń oferujemy pomoc przy zrobieniu zakupów wszystkim potrzebującym, którzy nie mogą lub nie powinni wychodzić do sklepów.

Możemy działać na terenie Torunia i Grębocina, więc jeśli potrzebujesz pomocy lub znasz kogoś kto jej potrzebuje – odezwij się do nas! Szczegóły na plakacie.

16 i 17 grudnia 2019r.

Organizujemy zbiórkę żywności trwałej dla kilku rodzin z Grębocina i okolic znajdujących się w trudnej sytuacji. Chcemy zapewnić im godne Święta.

Żywność będziemy przyjmować:

– w poniedziałek 16 grudnia w salkach parafialnych przy Kościele pw. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie od 17.00 do 18.00

– we wtorek 17 grudnia od 17:00 do 19:00 w Centrum Dialogu Społecznego przy ul. Łaziennej 22 w Toruniu

Bardzo dziękujemy za każdą pomoc!!

10 grudnia 2019r.

Kochani, bardzo dziękujemy Wam za okazaną pomoc. W mgnieniu oka zebraliśmy kwotę potrzebną na zakup kuchenki i wczoraj dostarczyliśmy ją do naszej potrzebującej.

Jeden pomocnik zakupił, drugi wniósł, trzeci podłączył, czwarty chętnie rozpakowywał i strzelał bąbelkami 😀😀😀
Dobrze mieć dobrych ludzi wokół siebie DZIĘKUJEMY 😘

3 grudnia 2019r.

Jedna z mieszkanek naszej parafii potrzebuje sprzętu niezbędnego w codziennym życiu. Postanowiliśmy jej pomóc i wspólnie z Wami uzbierać potrzebną kwotę na zakup takiej kuchenki.